Na nastavenie pracoviska pre prácu v sede musíme najprv nastaviť výšku stoličky a následne prispôsobiť výšku stola tak, aby nám ruky plynulo prechádzali z podrúčky kancelárskej stoličky na pracovný stôl.
80tim percentám populácie nevyhovuje štandardná výška kancelárskeho stola (tj. 75 cm) pri práci v sede? Pre nižšie typy postáv je táto výška príliš vysoká, pre vyššie postavy zas nízka, nehľadiac na to, že niekto má proporčne dlhšie nohy, iný zas trup – nedá sa teda ani tabuľkovo povedať, aká výška stola je pre akú výšku postavy vhodná. Pre zdravé sedenie sú ideálne elektrické výškovo nastaviteľné stoly, kde sa dá výška stola nastaviť na milimeter presne.
Príklad z praxe: Môžeme si ho ukázať na našej kolegyni, ktorá má výšku postavy 160 cm. Jej optimálna výška kancelárskeho stola je 63 cm, čo je o 12 cm menej než je štandardná výška stola. V prípade, že by si kolegyňa sadla ku klasickému kancelárskemu stolu, musí si zdvihnúť stoličku tak, aby sa výške stola „dorovnala“. V tomto prípade sa však dostanú päty/nohy do vzduchu, visia zo sedáka dole a dochádza k nepríjemnému otláčaniu stehien, čo spôsobuje nepríjemné neprekrvovanie končatín, tŕpnutie v končekoch prstov a opúchanie lýtok. To isté platí aj pre vyššie postavy, ktoré sa buď nad stolom hrbia, alebo naopak musia ísť so stoličkou dole, takže sa im uzatvára prietok krvi do dolných končatín.